اخبار

بیانیه هیأت داوران انتخاب عکاس سال مطبوعاتی در بخش استانی

راهب هماوندی، بیانیه هیأت داوران انتخاب عکاس سال استانی را قرائت کرد.

اولین دوره اهدای نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران در 7 بخش که 6 بخش آن به عکاسان مستند، خبری، ورزشی، زن ، استانی و پیشگام و یک بخش به روزنامه منتخب تعلق می گیرد.

 انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در نخستین تجربه، تصمیم بر آن گرفت که  ارزیابی، شاخص‌بندی و انتخاب برگزیدگان از طریق هیات‌های داوری در بخش‌های مختلف صورت پذیرد. به همین منظور 7 گروه داوری مشتمل بر 36 داور وظیفه ارزیابی برگزیدگان را برعهده گرفتند.

«علی آقا ربیع » عکاس با سابقه و نام آشنای خبری و مطبوعاتی کشور، مسوولیت تشکیل و انتخاب عکاس برگزیده استانی سال را بر عهده گرفته و گروهی متشکل از آقایان روح‌الله وحدتی، امیر پورمند، ابوالفضل نسائی، مجید عسگری‌پور و عادل پازیار تشکیل و به بررسی عکاسان مطبوعاتی پرداختند.

در مراسم اختتامیه و اعلام عکاس برگزیده استانی سال ، آقای «راهب هماوندی » بیانیه‌ گروه انتخاب را  قرائت و کاندیداها و عکاس برگزیده را اعلام کرد.

متن بیانیه هیأت داوران انتخاب عکاس سال مطبوعاتی در بخش استانی به شرح زیر می باشد.

ضمن عرض سلام و تبریک روز خبرنگار و همچنین فرارسیدن روز جهانی عکاسی، پیش از هرچیز هیات داوران نخستین دوره اعطای نشان عکاس سال در بخش استان‌ها، به تمامی عکاسانی که در استان‌ها فعالیت می‌کنند تبریک می‌گوید.

عکاسان استانی در سالهای گذشته رتبه عکاسی خبری در حوزه محلی را به طور چشمگیری افزایش داده‌اند، به گونه‌ای که در بسیاری از رویدادهای خبری، نیاز به اعزام عکاس از مرکز در رسانه‌ها احساس نشده است.
هیات داوران این بخش اعلام میدارد که پس از نگاه کلی به عملکرد عکاسان استانی سعی بر آن شد تا عکاسانی را نامزد دریافت این جایزه کند که در سال گذشته نگاهی دغدغه مند به محیط و پیرامون داشته اند و با ارائه عکسها و یا گزارشهای تصویری توانسته اند در عکاسی خبری جریان موثری داشته باشند.
اگرچه همه ما میدانیم که از این دست نگاه و حضور در سراسر سرزمین ایران اندک نیست و این نشان به نماینده این هنرمندان تعلق خواهد گرفت.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است