اخبار

بیانیه هیأت داوران انتخاب عکاس سال مطبوعاتی در بخش پیشگام

دکتر اکبر عالمی، بیانیه هیئت داوران انتخاب عکاس سال مطبوعاتی در بخش پیشگام را قرائت کرد.

اولین دوره اهدای نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران در 7 بخش که 6 بخش آن به عکاسان مستند، خبری، ورزشی، زن ، استانی و پیشگام و یک بخش به روزنامه منتخب تعلق می گیرد.

 انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در نخستین تجربه، تصمیم بر آن گرفت که  ارزیابی، شاخص‌بندی و انتخاب برگزیدگان از طریق هیأت‌های داوری در بخش‌های مختلف صورت پذیرد. به همین منظور 7 گروه داوری مشتمل بر 36 داور وظیفه ارزیابی برگزیدگان را برعهده گرفتند.

آقای « فرهاد سلیمانی» عکاس با سابقه  و استاد رشته عکاسی، مسوولیت تشکیل و انتخاب عکاس برگزیده سال در بخش پیشگام  را بر عهده گرفته و گروهی متشکل از آقایان سید عباس میرهاشمی، سیف‌الله صمدیان، علی فریدونی، حسین حیدری و محمد نوروزی تشکیل و به بررسی عکاسان مطبوعاتی پیشگام پرداختند.

در مراسم اختتامیه و اعلام عکاس برگزیده سال بخش پیشگام ، آقای دکتر «اکبر عالمی» بیانیه‌ای قرائت و کاندیداها و عکاس برگزیده را اعلام کرد.

متن بیانیه هیأت داوران انتخاب عکاس سال مطبوعاتی در بخش پیشگام به شرح زیر می باشد.

به نام خدا
سالهاست که در عرصه عکاسی مطبوعاتی به ثبت وقایع زندگی انسان در جامعه پرداخته ایم. گاهی چنان دچار روزمرگی میشویم که فراموش میکنیم در چه جایگاه مهمی قرار داریم و چه میکنیم. با سپری شدن سالها یکباره متوجه گذشت سریع عمر و به جاماندن خیل عظیم آثار بجا مانده از اصحاب رسانه در گنجینه های مطبوعات می شویم.
پیشگامان این عرصه خود پیامبران تاریخند و تاریخ تصویری کشور مدیون آنان، که عصاره حیات خود را صرف ثبت وقایع این ملت کردند تا نسلها فراموش نکنند گذشته شان چگونه گذشت، افتخاراتشان کدام و تلاشهای پدرانشان چگونه بوده است.
گنجینه و افتخار جامعه مطبوعات ما بزرگان و پیشگامان ما هستند که به وجود آنها میبالیم. عمرشان طولانی و سایه آنان مستدام.
ما در این محفل جمع شده ایم تا قدردان وجود شریف این عزیزان باشیم.
، گروه مشاوران متشکل از سیف الله صمدیان، سید عباس میرهاشمی، محمد حسین حیدری، محمد نوروزی وفرهاد سلیمانی، با تبادل نظر وانتخاب از میان عکاسان پیشگام کشور به خاطر بیش از نیم قرن تلاش، چهار نفر از این عزیزان را انتخاب کردند تا از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آید.
آقای منوچهر یگانه دوست عکاس خبرگزاری پارس یا ایرنا
آقای یدالله وزیری عکاس روزنامه کیهان
آقای سبحان قلی کهنبانی عکاس خبرگزاری پارس یا ایرنا
آقای عزیزالله نعیمی عکاس تلویزیون و نشریه سروش
و برای اعطای نشان از میان عکاسانی که بیش از 60 سال سن دارند و به لطف حق هنوز در عرصه خبر فعالیت دارند سه نفر کاندید شدند.آقایان علی کاوه، محمد صیاد، و محسن شاندیز که هر سه در تاریخ عکاسی مطبوعاتی ایران درخشیده اند گروه مشاور تنها راه انتخاب را سن آنها دانست که آن شخص کسی نیست جز علی کاوه که به پاس بیش از 60 سال عکاسی، نشان عکاس سال در گروه پیشگامان به ایشان تعلق می گیرد.
در پایان برای تمامی عزیزان پیشگام وبزرگان جامعه ی خبر آرزوی تندرستی وپیروزی را داریم.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است