اخبار

تقدیر از سه پیشکسوت عکاسی در دومین مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی

23 اردیبهشت در خانه هنرمندان برگزار می‌شود
تقدیر از سه پیشکسوت عکاسی در دومین مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی

روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی: همزمان با برگزاری مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی که 23 اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد، از محمد اسلامی راد، جهانگیر رزمی و عباس ملکی سه پیشکسوت عکاسی تقدیر به عمل خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی، همزمان با برگزاری دومین مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران، در بخش تقدیرهای ویژه از سه پیشکسوت عکاسی تقدیر به عمل خواهد آمد.

کیمته‌ای ویژه متشکل از از جمعی از عکاسان پیشکسوت و شناخته شده شامل محمد صیاد، سیدعباس میرهاشمی، محسن شاندیز، محمد نوروزی و فرهاد سلیمانی انتخاب عکاسان را برای تقدیر در این بخش به عهده داشته‌اند که در نهایت سه عکاس پیشکسوت محمد اسلامی راد، جهانگیر رزمی و عباس ملکی انتخاب شدند.

محمد اسلامی راد متولد 1330. عکاس خودآموخته و فارغ ­التحصیل رشته­ ­کشاورزی از دانشگاه شیراز. شروع فعالیت عکاسی از سال 54، از سال 61 همکاری خود را به صورت حرفه­ ای در سازمان صدا ­و ­سیما آغاز کرد. همکاری با آژانس عکس گاما در فرانسه از سال 64، چاپ عکس­ های خبری و گزارش ­های مصور در مطبوعات جهان. برنده جایزه نقدی مؤسسه غیرانتفاعی مادرجونز امریکا به خاطر مجموعه عکس­ های سیمای درحال تغییر کشور من 1367، عکاس ممتاز چهارمین نمایشگاه دوسالانه عکس موزه هنرهای معاصر به خاطر مجموعه عکس­ های انسان و کار در سال70، داور چندین جشنواره و مسابقه عکس.

عباس ملکی متولد 1326 ساوه. عکاسی را با شروع کار در فتومتروپل­ لاله ­زار در سال 1340 آغاز کرد. از سال 1343 به استخدام روزنامه­ کیهان درآمد و سال 1368 بازنشسته شد. عمده‌ترین فعالیت او در نشریات مربوط است به هفته ­نامه ­سینما که در کنار عکاسی به امور دیگر هم پرداخت. عکاسی از درگیریهای انقلاب با شروع حکومت نظامی در اصفهان تا پیروزی انقلاب و عکس های 17 شهریور از جمله کارهای خاص اوست. پیش از آغاز جنگ نیز برای ثبت اولین تحرکات در منطقه جنگی حضور داشت و عکسهایی را ثبت کرد و در عملیاتهای متعدد شرکت داشت. ملکی در دو واقعه بزرگ و خبرساز ایران (انقلاب و جنگ) به عکاسی پرداخته و آثار ماندگاری را ثبت کرده است.

جهانگیر رزمی متولد 1326 در اراک و تنها برنده جایزه پولیتزر در ایران است. او عکاسی را از سن 12-13 سالگی و با دوربین لوبیتل از مراسم‌های خانوادگی آغاز کرده است. رزمی نزدیک به ۲۶ سال تنها برنده ناشناس جایزه پولیتزر در تاریخ ۹۰ ساله این جایزه بود، تا آنکه سرانجام در سال ۲۰۰۶ میلادی نام رزمی به عنوان عکاس تصویر «جوخه آتش» برای همگان آشکار شد.

دومین مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی 23 اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است