اخبار

23 اردیبهشت‌ماه؛ جشن برزگ عکاسان مطبوعاتی

23 اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود
جشن برزگ عکاسان مطبوعاتی

دومین مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران فردا در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. طی این مراسم 10 نشان در بخش‌های مختلف عکس و یک نشان نیز در بخش مالتی مدیا به عکاسان برگزیده اهدا خواهد شد. همراه با افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده، عکس یادگاری از گردهمایی عکاسان مطبوعاتی نیز ثبت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، این انجمن دومین دوره اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران را با هدف ایجاد انگیزه و پویایی در جامعه عکاسی از طریق ایجاد یک رقابت حرفه‌ای برگزار کرده است. در ابتدای این مراسم به رسم هرسال عکس یادگاری می‌گیرد.

به این ترتیب، امسال جوایز مجموعه عکس و تک عکس در پنج بخش عکس خبری، عکس مستند اجتماعی، عکس ورزشی، عکس محیط زیست و عکس پرتره به علاوه بخش مجزایی برای مالتی مدیا اهدا خواهد شد.

در هر کدام از بخش‌های پنج‌گانه عکس و بخش مالتی مدیا، سه نامزد برای دریافت نشان مجموعه عکس و تک عکس انتخاب شده‌اند که در نهایت از میان این نامزدها، در هر بخش یک مجموعه عکس مطبوعاتی سال و یک تک عکس مطبوعاتی به عنوان برگزیده معرفی می‌شود و دوربین طلایی به آن‌ها اهدا خواهد شد و یک اثر نیز در بخش مالتی مدیا نشان را دریافت خواهد کرد.

داوری آثار را امسال محمود کلاری، سیف الله صمدیان، نادر داوودی، پیمان هوشمندزاده، رضا معطریان بر عهده داشته‌اند.

همچنین امسال بخش تقدیر از پیشکسوتان نیز جزوی از مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی است. در این بخش از سه پیشکوت عکاسی مطبوعاتی: جهانگیر رزمی، عباس ملکی و محمد اسلامی تقدیر خواهد شد که به انتخاب کمیته‌ای متشکل از جمعی از عکاسان پیشکسوت و شناخته شده شامل محمد صیاد، سیدعباس میرهاشمی، محسن شاندیز، محمد نوروزی و فرهاد سلیمانی انتخاب شده‌اند.

همچنین از اسماعیل عباسی به پاس تلاش ارزشمند و مستمر ایشان در زمینه تدریس، پژوهش، ترجمه و تالیف در زمینه عکاسی تقدیر به عمل خواهد آمد.

نمایشگاه آثار برگزیده نیز همزمان با این مراسم افتتاح می‌شود که به مدت یک هفته در گالری تابستان خانه هنرمندان ادامه خواهد داشت و در پایان عکسی به رسم یادبود از گردهمایی عکاسان مطبوعاتی ثبت خواهد شد.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است