اخبار

«شرح یک عکس» و «میرزا جواد» اکران می شوند

مستند«شرح یک عکس» به کارگردانی و تهیه کنندگی ساتیار امامی و «میرزا جواد» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه کنندگی مهدی مطهر از 8 مرداد در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، مستند«شرح یک عکس» به کارگردانی و تهیه کنندگی ساتیار امامی و «میرزا جواد» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه کنندگی مهدی مطهر از 8 مرداد در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد. در خلاصه داستان مستند«شرح یک عکس» که اولین فیلم نیمه بلند مستند ساتیار امامی است آمده است :« در حادثه تروریستی تهران كه توسط گروه داعش در مجلس شورای اسلامی رخ داد، یك تصویر، مهمترین عكس این حادثه در رسانه‌های داخلی و خارجی شد و سوژه آن، عماد پسربچه‌ای  بيماري بود كه به همراه مادرش در همان روز برای دیدار با نماینده شهرشان به مجلس آماده بودند. این تصویر درست ساعتی بعد از حادثه تروریستی تهران در رسانه منتشر شد تا همه نگاه‌ها به سمت عماد باشد»

«میرزا جواد» عنوان مستند 28 دقیقه ای از سعید فرجی است که شهادت اولین عکاس دوره مشروطه (میرزا جواد عکاس باشی) را در جریان فتح تهران روایت می کند.

آیین افتتاحیه و آغاز اکران این دو مستند ساعت 19 روز دوشنبه 8 مرداد با حضور کارگردان و عوامل فیلم در موزه سینما برگزار خواهد شد.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است