اخبار

امیدوارم این جشنواره هر چه زودتر منطقه ای شود

 

«پیام برازجانی» درباره نمایشگاه سومین دوره انجمن عکاسی مطبوعاتی ایران گفت: این نمایشگاه محصول یک سال عکاسی مطبوعاتی ایران است و امیدوارم کیفیت آن، مطلوب مخاطبان باشد. من به عنوان کسی که به عکاسی علاقه مندم کیفیت عکس های روی دیوار را می پسندم.

  این عکاس خبری افزود: عکاسی ایران در حوزه مستند و خبری نسبتش با عکاسی دنیا یک نسبت دورافتاده نیست و همیشه عکاسان خبری ایران در سطح بین‌المللی وضعیت خوبی داشته اند. بالاخره ایران به دلیل موقعیت ژئوپلتیک و مسایل سیاسی و اجتماعی که دارد همیشه دارای سوژه های خوبی بوده و عکاسان ایرانی هم همیشه با این وضعیت تربیت شده و در کارشان موفق بوده اند. بنابراین عکاسی مطبوعاتی ایران همیشه بدنه قوی داشته کما اینکه در سالهای متمادی هم می بینیم که عکاسان ایرانی در جوایز برتر عکاسی دنیا، همیشه جزو عکاسان برتر بوده اند.

وی ادامه داد: عکاسی ایران همیشه درگیر این بوده که بدنه عکاسی همکاری لازم با خودش را نداشته است. عکاسی ایران از قدیم تا کنون دچار این موضوع بوده است و این را نکته منفی برای عکاسی  نمی‌بینم چون بالاخره برخی عکاسان هستند که خیلی تمایل ندارند که در هر جشنواره‌ای شرکت کنند اما بالاخره تداوم، کیفیت و برگزاری عادلانه وقایع و جشنواره ها باعث می‌شود که به مرور زمان عکاسان برای شرکت در آن انگیزه شرکت پیدا کنند.

این عکاس در ادامه خاطر نشان کرد: توصیه می کنم به خاطر وجه رقابت پذیری عکاسان ایرانی، مسئولان این جشنواره زودتر به این سمت بروند که آن را از جغرافیای ایران خارج و حداقل آن را منطقه ای کنند که می تواند در دوره‌های مختلف اتفاق بیفتد.

پیام برازجانی گفت: مشکل عکاسی ایران مشکل اسپانسر و مالی نیست بلکه بیشتر مشکل تداوم، حمایت و وحدت بین بدنه عکاسی است که اگر درست شود بقیه چیزها درست می‌شود. اگر این انجمن می خواهد قوی باشد، مهم ترین چیز این است که انجمن به عنوان یک نهاد صنفی بتواند از حقوق صنفی عکاسان حمایت های لازم را به عمل آورد.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است