اخبار

فراخوان مسابقه عکس ماه اسفند عکاسان...


فراخوان مسابقه عکس ماه اسفند

عکاسان...

فراخوان مسابقه عکس ماه اسفند


عکاسان می توانند آثار خود را برای مسابقه عکس ماه اسفند ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ، مسابقه ماهانه عکس ماه که توسط انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران برگزار می شود برای ایجاد رقابتی سالم و شناخت عکاسان برتر مطبوعاتی در هر ماه است.

عکس های زندگی روزمره(فیچر) ، خبری و ورزشی که در اسفند ماه امسال گرفته شده اند توسط جهانگیر رزمی، عطاالله طاهر کناره و حسن قائدی داوری می شوند.

گفتنی است آخرین مهلت دریافت آثار روز بیستم فروردین 1388 است.

همه عکاسان حرفه ای و آماتور ایرانی می توانند عکس های خود را برای عکس ماه اسفند ارسال کنند.

عکس ها باید در طول ماه مذکور گرفته شده باشند. درستی تاریخ عکاسی، از اطلاعات دیجیتالی عکس تشخیص داده می شود. از این رو از عکاسان محترم در خواست می شود تاریخ دوربین های خود را تنظیم کنند.

مسابقه عکس ماه در سه بخش زیر برگزار می شود: عکس خبری ، عکس ورزشی و عکس زندگی روزمره (فیچر)

عکس ها در سه بخش فوق داوری می شوند و در هر بخش یک عکس به عنوان عکس برتر معرفی می شود.

تنها تک عکس پذیرفته می شود و هر عکاس می تواند چهار عکس در هر بخش بفرستد. عکاسان می توانند در طول ماه عکس های جدید خود را جایگزین عکس هایی کنند که پیش از آن فرستاده اند.

دبیران عکس خبرگزاری ها و روزنامه ها می توانند عکس های عکاسان خود را ارسال کنند.

عکس ها باید به صورت فایل ( jpg ) و با طول 600 پیکسل ارسال شوند.

برای نام گذاری عکس های بخش خبری از حرف N بخش ورزشی از حرف S و بخش زندگی روزمره (فیچر) از حرف F استفاده کنید و پس از هر حرف شماره عکس را بیاورید. به عنوان مثال چهار عکس خبری خود را این گونه نام گذاری کنید: N1، N2، N3، N4

فقط عکس های دیجیتال پذیرفته می شوند. توضیحات و زیرنویس هر عکس باید به صورت مجزا و در برنامه word ارسال شود. برای هر عکس اطلاعات زیر لازم است:

(چه کسی، در چه تاریخی، در کجا، به چه دلیل، چه می کند)

عکس ها در پایان هر ماه توسط گروه داوری که از سوی انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران تعیین می شود، مورد داوری قرار گرفته و انتخاب خواهند شد. ترکیب گروه داوری، هر ماه تغییر کرده و عکس های داوران هر ماه، در رقابت آن ماه شرکت داده نمی شوند.

پس از دریافت عکس ها تایید دریافت توسط پست الکترونیکی به اطلاع عکاس می رسد. در صورتی که پاسخی دریافت نکردید به معنی عدم دریافت آثار شما است.

برندگان در صورتی که عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران باشند می توانند از مزایا و جوایز عکس ماه استفاده کنند. در غیر این صورت، برندگانی که حائز شرایط عضویت هستند، پس از عضویت می توانند جایزه خود را دریافت کنند.

عکس های دریافتی تا سه ماه در گالری عکس ماه به نمایش گذاشته می شوند و پس از آن فقط عکس های برگزیده در گالری هر ماه باقی می مانند و مابقی از آرشیو این وب سایت حذف خواهند شد.

عکس ها، فقط برای نمایش در گالری عکس ماه قرار خواهند گرفت و استفاده و انتشار این عکس ها در رسانه های چاپی، اینترتی و تلویزیونی منوط به کسب اجازه از صاحبان آثار است. انجمن صنفی عکاسان مطبوعات پس از داوری عکس های برنده را به همراه خبر مسابقه برای انتشار، به رسانه های عمومی ارسال خواهد کرد.

داوری و انتخاب براساس زیبایی شناسی، ارزش خبری و زیرنویس کامل و صحیح عکس انجام می شود.

از ارسال عکس هایی که با قوانین جمهوری اسلامی و شعائر مذهبی مغایرت دارند خودداری شود.

در مسابقه عکس ماه اسفند 1387 عکس هایی پذیرفته خواهند شد ( با رجوع به اطلاعات دیجیتالی عکس) که بین 19 فوریه 2009 تا 18 مارس 2009 عکاسی شده باشند.

داوری عکس های ماه اسفند 1387 بر عهده آقایان جهانگیر رزمی (عکاس سابق روزنامه اطلاعات و برنده جایزه پولیتزر)، عطا الله طاهرکناره (عکاس خبرگزاری فرانسه و برنده جایزه ورلد پرس فتو) و حسن قائدی (عکاس خبرگزاری فارس و تقدیر در جایزه گلستان) است.

آخرین روز دریافت عکس ها بیستم فروردین 1388 است.

جوایز عکس ماه اسفند:

1-عکس برتر خبری:500000 ریال

2-عکس برتر ورزشی:500000 ریال

3-عکس برتر فیچر و زندگی روزمره: 500000 ریال

- از یک عکس نیز با هدیه چاپ عکس به میزان 500000 ریال تقدیر می شود.

عکاسان علاقه مند می توانند عکس هایی را که در اسفند ماه 1387 گرفته اند به آدرس پست الکترونیک زیر ارسال کنند. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

عکس ماه توسط انجمن صنفی عکاسان مطبوعات برگزار می شود و بهروز مهری دبیر اجرایی این مسابقه است.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است