اخبار

بیانیه «موج سوم» برای تشکر و...

بیانیه «موج سوم» برای تشکر و...

بیانیه «موج سوم» برای تشکر و پوزش از عکاسان و روزنامه نگاران
class="PostBody"

با همکاری هزاران میهمان سومین همایش «موج سوم»، خوشبختانه این «همایش» با شکوه کم نظیر و نظم مناسبی برگزار شد؛ اما متاسفانه به علت استقبال بسیار زیاد مردم و جوانان از این برنامه، پلمب شدن ناموجه درب سالن در ساعات پیش از آغاز برنامه و نبود فضای کافی برای استقرار ده ها عکاس و فیلمبردار، نظم مطلوب در جایگاه عکاسان محترم در سومین همایش «موج سوم» ایجاد نشد. تیم حفاظتی و امنیتی برنامه تنها اجازه استفاده از یک سوی تریبون برای عکاسان را به «انتظامات» برنامه موج سوم داد و حداکثر فضای ممکنی که برای عکاسان در نظر گرفته شد، به علت تعداد بسیار زیاد عکاسان برای استقرار همه عکاسان عزیز کفایت نمی کرد. محدودیت فضا و تعداد زیاد عکاسان موجب شد تعداد اندکی از عکاسان محترم علی رغم درخواست و تذکرات محترمانه مسئولین انتظامات از جایگاه تعیین شده بر روی سن جلوتر بیایند و عملاً تریبون را احاطه کنند که نظم صحنه و تصویر کادر فیلمبردازی از مراسم را کاملاً از میان می برد که متاسفانه پس از تذکرات مکرر انتظامات سالن برای خالی کردن اطراف تریبون همایش تنش هایی میان تعدادی از عکاسان و انتظامات سالن پیش آمد که موجب دلخوری و اعتراض برخی از عکاسان و مسئولین انتظامات شد.هسته مرکزی «پویش» بدین وسیله ضمن پذیرش مسئولیت مشکلات موجود در برگزاری برنامه، از عکاسان و فیلمبرداران محترم به خاطر مشکلات پیش آمده عذرخواهی می کند.
class="PostBody"حضور ده ها عکاس و فیلمبردار در مراسم برای برگزارکنندگان مراسم موجب خوشحالی و به دور از انتظار بود. شاید اگر این استقبال را پیش بینی می کردیم برای کاهش تعداد کارت های صادر شده برای خبرنگاران رسمی در برنامه یا افزایش فضای مشخص شده برای عکاسان تمهیداتی می اندیشیدیم. امیدواریم این تجربه و تعامل نزدیک تر با عکاسان و خبرنگاران، ما را در برگزاری بهتر مراسم های آتی یاری رساند.
class="PostBody"بسیاری از اعضای فعال پویش «موج سوم» از نویسندگان، روزنامه نگاران و خبرنگاران و از فعالین فرهنگی و اجتماعی هستند و کلیه اعضای هسته مرکزی «پویش» حفظ حرمت و جایگاه هنرمندان و فرهنگیان را از وظایف اولیه خود و امری بدیهی در حمایت از همکاران خود می دانند.
class="PostBody"فشار زیاد جمعیت، تذکرات شدید تیم امنیتی و حفاظتی به مسئولین برنامه و مخدوش شدن نظم سن به دلیل عدم همکاری پاره ای از عکاسان محترم موجب برخورد تعدادی از مسئولان انتظامات مراسم با چند تن از عکاسان عزیز شد. «پویش حمایت از خاتمی و موسوی» ضمن سپاسگزاری از این دسته از جوانان «موج سومی» که داوطلبانه و متعهدانه به همکاری با این «پویش» مردمی می پردازند، از همه همکاران و پویشگران و عکاسان محترم می خواهد که با حفظ همدلی و اتحاد در مدت باقی مانده تا انتخابات آتی به اهداف و آرمان های جریان اصلاحی توجه نمایند و در این میان حداکثر تعامل، احترام و خویشتنداری را برای رسیدن به آن اهداف در پیش گیرند.
class="PostBody"لازم به یادآوری و تاکید است که «پویش حمایت از موسوی و خاتمی» به صورت کاملا مستقل از ستاد مهندس موسوی فعالیت می کند. مشکلات احتمالی در اجرای برنامه ها بر عهده پویش است و مسئولیتی متوجه ستاد مهندس موسوی نیست. مهندس موسوی نیز همچون سایر حضار در آن مراسم میهمان «موج سومی ها» بوده اند. امیدواریم در برنامه های آتی از امکانات افزون تری برای میزبانی مناسب خبرنگاران و عکاسان محترم برخوردار باشیم.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است