اخبار

عكاسان با علم به اين انتخاب قطعا تلاش بيشتري در ارايه فعاليتهايشان خواهند داشت

جلسه داوری انتخاب عکاس زن سال مطبوعات ایران

 اولین دوره اعطاء نشان عکاس سال مطبوعاتی  در 7 بخش به انتخاب کمیته های شکل گرفته از اساتید عکاسی و رسانه به فعالان عرصه عکاسی مطبوعاتی تعلق خواهد گرفت. حمید فروتن رییس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی در توضیح بخش مربوط به عکاس زن گفت : هدف از ایجاد بخش تحت عنوان عکاس سال زن توجه ویژه ای است که انجمن تمایل دارد به عکاسان زن شاغل در رسانه های خبری کشور داشته باشد. بر همین اساس خانم یلدا معیری که سابفه فعالیت طولانی در زمینه عکاسی خبری و مطبوعاتی دارد به عنوان سرگروه بخش عکاس زن انتخاب و با کمک اعضاء گروه اقدام به بررسی تولیدات عکاسان زن و در نهایت انتخاب یک نفر عکاس زن که شایسته دریافت این نشان را داشته باشد، شد.

یلدا معیری دلایل خود مینی بر انتخاب اعضاء تیم داوری بررسی عکاسان زن را اینگونه توضیح میدهد:

انتخاب داوران بر اساس ميزان تسلط آن ها بر مقوله داوري پورتفوليو(نه صرفا عكس) ، آشنايي با عكاسان و پيگيري مستمر فعاليتهاي آنها و آشنا بودن با عكاسي امروز ايران و ميزان تسلطشان بر مسايل و مشكلات حوزه زنان بوده است.

روند داوری ها در گروه شما به صورت پیش رفت:

ابتدا تمامي عكسان زن مرتبط مورد بررسي و تحقيق قرار گرفتند و از بين آنها تعداد كمتري به عنوان كانديدا معرفي شدند و سپس در جلسه داوري نهايي از بين هفت نفر، پنج نفر به عنوان كانديداهاي نهايي و يك نفر به عنوان نفر برتر انتخاب شد.

شاخصه های شما برای داوری عکاسان چه بود:

 پشتكار،پيگيري مستمر، خلاقيت، سوژه يابي خلاقانه،ع كاسي حرفه اي و جسارت شاخصه هاي اصلي ما براي انتخاب افراد بردند.

خانم معیری پیشنهادتان برای سال های آتی چیست:

در دوره هاي بعدي با استفاده از تجربه حاصل از اين دوره نتيجه بهتري حاصل خواهد شد.ضمن اينكه عكاسان با علم به اين انتخاب قطعا تلاش بيشتري در ارايه فعاليتهايشان خواهند داشت.

آدرس : خیابان کریم خان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 15 - ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان - طبقه 4 - واحد 7

شماره تماس : 09361834511 - 88328422

ساعت کار خانه هنرمندان ( انجمن ) : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 5 عصر

کانال انجمن عکاسان مطبوعاتی در سایت آپارات

تمامی حقوق محفوظ است